Plnící, balící a etiketovací stroje


Přesné dávkování tekutých látek

Slouží k dávkování koncentrovaných, často i agresivních surovin, za pomoci přesných zubových čerpadel poháněných krokovými motory do požadované nádoby s minimální hmotností 2 g a více. Systém lze propojit se zakázkovým systémem objednatele, včetně využití čteček čárového, nebo QR kódu pro zadávání i odepisování šarží či zakázek, tak jak je požadováno.

Míchané zásobníky tekutin jsou vedle sebe v řadě. Výška horní hrany zásobníků nepřesahuje 1400 mm, kvůli nalévání surovin obsluhou. V řadě může být libovolný počet zásobníků, vyhřívaných i nevyhřívaných. Vyhřívané míchané zásobníky mají duplikátorový plášť a ohřev vody topnými tělesy. Voda nuceně cirkuluje v meziplášti. Regulace teploty je automatická standardně od 30°do 70°C. Míchadla vždy tří zásobníků vedle sebe jsou poháněna jedním motorem přes tři převodovky. Míchadla jsou umístěna z vrchu. Ve víku je nalévací otvor. Každý zásobník má výpusť s přesným čerpadlem poháněným krokovým motorem, případně průtokoměrem (záleží na typu dávkované látky, objemu dávkování a požadovaného času dávkování). Ústí za průtokoměrem je řešeno tak, aby po ukončení plnění nedocházelo k úkapům.

Před řadou zásobníků je standardně dráha s vozíkem na kterém je váha a úchyt pro přenosnou nádobu na 20 litrů a menší, do které jsou suroviny dávkovány. Na konci dráhy vozíku je sloup s míchadlem, které zajíždí a vyjíždí, pomoci řízeného posunu, do nádoby na vozíku a nadávkované komponenty zhomogenizuje. Po nadávkování a zamíchání v zásobnících může dojít k plnění dávek podle receptury do přenosných nádob.

Obsluha upevní přenosnou nádobu na úchyt váhy vozíku. Zadá do počítače údaje receptury.Postupně zleva doprava se na míchaných zásobnících objevuje signál pro začátek a konec plnění. Příklad: objeví se signál na zásobníku číslo 1, nádoba je pod tímto zásobníkem, obsluha potvrdí tlačítkem možnost začátku dávkování, proběhne dávkování a objeví se signál konec dávkování. Množství dávkované suroviny se naplní automaticky podle programu a ještě se váhově ověří. Poté se například objeví signál na zásobníku číslo 5, obsluha přesune na kolejnici nádobu pod tento zásobník, opět potvrdí tlačítkem možnost začátku dávkování, proběhne dávkování a objeví se signál konec dávkování. Tak pokračuje až nakonec na pozici za zásobník 15. Zde je stojan s míchadlem. Obsluha opět tlačítkem potvrdí, tentokrát možnost začít míchat. Proběhne míchání po dobu danou recepturou. Obsluha na nádobu položí a zajistí víko a nádoba je připravena k dávkování (například do mísicího stroje AMS).© 2024, MAVET CZ s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑