Plnící, balící a etiketovací stroje


DÁVKOVÁNÍ Z BigBagů

Slouží k dávkování surovin, za pomoci dávkovacího turniketu, do menší nádoby umístěné na váze, nebo například do sacího potrubí pneudopravy, která dopraví produkt přímo na místo určení.

Dávkování může být realizováno v různých konfiguracích, od jedné BB stanice až po automatizovanou linku, SW propojenou do zakázkového systému zadavatele a následně do recepturového systému pro přípravu celé vsázky.

Tento automatizovaný systém funguje na principu navažování, z x BB do kontejneru umístěném na čtyřech tenzometrech na pojízdném vozíku. Kontejner nasune obsluha na pojízdný vozík (je situovaný v úrovni podlahy) jenž je umístěný na kolejích. Po nasunutí na doraz se vozík zaaretuje a spustí dávkování dané receptury. Vozík i s kontejnerem automaticky najede pod BB s první dávkovanou surovinou a zastaví.

Vozík je poháněn asynchronním motorem se šnekovou převodovkou a frekvenčním měničem, za pomoci ozubeného pastorku a ozubené tyče. Motor s převodovkou a pastorkem je umístěn na vozíku a tyč prochází celým kanálem a je fixována k základu. Pneumaticky je kontejner zvednut na 4 vážící tenzometry čímž zároveň dojde k jeho zvednutí a ke spojení plnícího hrdla s turniketem . Je zahájeno dávkování (může být zahájeno automaticky, nebo musí start obsluha potvrdit – možno zvolit). Turniket je poháněn též asynchronním motorem se šnekovou převodovkou a měničem. Jeho nominální otáčky jsou cca 28 ot/min, přičemž rozsah pracovních je od 10 do 40 ot/min. Dle dávkovaného množství vyhodnotí řídící systém na jaké maximální otáčky má turniket roztočit a na základě stavu navažování začne otáčky postupně snižovat, až úplně zastaví. Konec dávkování je signalizován světelnou signalizací. Kontejner je následně pneumaticky přesunut z tenzometrů na svá pojízdná kola (na vozíku je stále zaaretován, takže nemůže dojít k svévolnému pohybu). Následně je přesunut do další plnící pozice a celý proces se opakuje. Po nadávkování všech komponent je kontejner odvezen k dalšímu zpracování (například k mísení na námi vyráběných mísičích AMS).

Kontaktní formulář

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.
© 2024, MAVET CZ s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑