Plnící, balící a etiketovací stroje


Pneu doprava

Slouží všeobecně k dopravě sypkých hmot z jednoho pracoviště na druhé za účelem plynulého zásobování surovinou uzavřeným potrubím, kterým lze překonat komplikované prostorové uspořádání daného výrobního prostoru, kde by nešlo použít klasických dopravníků či jiných dopravních prostředků. Výhodou je též uzavřená dopravní cesta, která snižuje prašnost.

Nejnovější aplikací pneudopravy bylo zásobování surovinami dvou mísících strojů AMS. Pro řešení byla vybrána varianta se 4 dmychadly a 4 dávkovacími turnikety. Z důvodu úspory místa, bylo zvoleno prostorové uspořádání s jednou obslužnou plošinou, a to nejen pro přípravu surovin, ale i pro obsluhu obou AMS. Pod plošinou byly umístěny všechna dmychadla, tak aby nezabírala zbytečně prostor. S ohledem na maximální využívání objemu vsázky do AMS byly přehodnoceny velikosti násypek a výsypek. Všechny byly zvětšeny.

Obsluha nyní nadávkuje do příslušných násypek předepsanou vsázku. Po jejím nadávkování, pokud je příslušná AMS již vyprázdněna, zapne start přepravy. Dávkovací turnikety dávkují připravenou surovinu z násypky do průchozí komory turniketu, kde tlakem vzduchu, vytvořeným dmychadlem, je hmota průběžně dávkována do příslušné AMS. Pneumatické potrubí je nerezové potrubí o rozměru 76,1x1,6 mm. Nerezové trubky jsou opatřeny hrdly Clamp a tyto jsou pak spojeny v jeden celek objímkami Clamp. Celý systém je jednoduše rozebíratelný (spojení clamp), snadno čistitelný a sanitovatelný. Dávkovací turnikety je možné jednoduše vyjmout z těla turniketu a též v případě potřeby je možné ho omýt v horké vodě. Tělo turniketu s motorem a převodovkou zůstávají na konstrukci, je možné je omést, ofouknout stlačeným vzduchem, či otřít mokrou prachovkou. Po ukončení přepravy mezi násypkou a AMS dojde k uzavření pneumatické klapky a obsluha může zahájit proces míchání a zároveň proces přípravy nové vsázky. Po namíchání je celý objem AMS vysypán do výsypky a z něj je celý objem postupně dávkován stejným způsobem, jako mezi násypkou a AMS, přes separační magnet na sítovačku, z které je obsluha přímo plní do pytle.© 2024, MAVET CZ s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑